Jadalnia w stylu nowoczesnym

By: admin

Projektując lub wybierając dom, coraz częściej decydujemy się na urządzenie osobnej jadalni, która będzie uzupełnieniem naszej kuchni. Szczególnie w nowoczesnych aranżacjach pokój jadalny odgrywa centralną w rolę w mieszkaniu i zajmuje sporą przestrzeń. Jak urządzić idealną i funkcjonalną jadalnię w modnym stylu nowoczesnym?

Cechy stylu nowoczesnego w aranżacji wnętrz

Na początku warto dowiedzieć się, jakimi cechami powinna charakteryzować się jadalnia urządzona współcześnie i co konkretnie wyróżnia ten styl od innych. Przede wszystkim w nowym budownictwie zauważyć można nastawienie na projektowanie otwartych przestrzeni. Kuchnia w większości przypadków połączona jest z jadalnią i salonem. Rezygnując ze ścian i dzieląc dom na strefy, tworzymy naprawdę funkcjonalną i komfortową przestrzeń, w której będziemy czuli się dobrze. W takich rozwiązaniach należy jednak pamiętać, aby każda strefa współgrała ze sobą stylistycznie. Decydując się na nowoczesną jadalnię, urządzamy też salon i kuchnię w tym stylu. Inną cechą współczesnego pokoju stołowego jest prostota. Ograniczamy do minimum dekoracje i meble, pozbywamy się wszystkich zbędnych przedmiotów. Wybieramy spójną kolorystykę, najlepiej w jasnych odcieniach beżu, bieli lub szarości. Skupiamy się na głównym punkcie jadalni, czyli na wyborze stołu z krzesłami i oświetlenia.

Nowoczesne oświetlenie do jadalni

Zachowując prostotę i czystą, otwartą przestrzeń, musimy sprawić, aby wnętrze nie było nudne i zimne w wyrazie. W jadalni spędzamy mnóstwo czasu z rodziną i gośćmi, dlatego szczególnie trzeba zadbać o przytulną i miłą atmosferę. Styl nowoczesny wcale nie jest pozbawiony przyjemnego nastroju. Dużą rolę w jadalni odgrywa odpowiednie oświetlenie. Naturalne źródła światła warto wspomóc niebanalnymi lampami, które dodatkowo będą głównym elementem wystroju i nadadzą wyjątkowego charakteru pomieszczeniu.

Oto propozycje pięknych lamp do pokoju stołowego w nowoczesnym stylu:

– lampa wisząca Natalia 2 S Black MD2238-2S BK:

– lampa wisząca Darling Glass 3 Line White MD71940-3A:

– lampa wisząca Bosse MD-P061 WH:

– lampa wisząca Perugia FLPE50:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top