Oświetlenie do łazienki w stylu minimalistycznym

By: admin

Aranżacje współczesnych łazienek potrafią przyprawić o zawrót głowy. Mnogość przeróżnych motywów i rozwiązań sprawia, że trudno jest się zdecydować. Warto też pomyśleć, jaki wystrój łazienki będzie nam służył przez wiele lat. Minimalizm nigdy nie wyjdzie z mody. Na jakie oświetlenie możemy się zdecydować? Poniżej kilka inspiracji.

Jakie cechy posiada łazienka urządzona w stylu minimalistycznym?

Przede wszystkim jest jasna i przestronna. Dekoracje i meble zostały w niej ograniczone do niezbędnego minimum. Na półkach nie zobaczymy dużej ilości kosmetyków i akcesoriów, które zostały umieszczone wygodnie w szafkach. W pomieszczeniu przeważają proste formy, dobrze przemyślane oświetlenie i ogólny porządek. Wnętrze minimalistyczne to wnętrze funkcjonalne, a przy tym tchnięte nowoczesnością.

Wybór idealnego oświetlenia- lampa główna i światło dodatkowe

W łazience jest nam potrzebne przede wszystkim jedno główne źródło światła, które równomiernie oświetli całą powierzchnię. Dzięki temu codzienne czynności oraz wieczorną toaletę wykonamy szybko i komfortowo. Na jaką lampę główną się zdecydować? Wszystko zależy oczywiście od naszych indywidualnych preferencji i wielkości łazienki. Bardzo dobrze sprawdzą się, np. plafony w prostej, ale nowoczesnej formie, które subtelnie podkreślą minimalizm pomieszczenia. Idealne będą też inne lampy sufitowe, które nie zajmują dużo miejsca.

Propozycje plafonów do minimalistycznej łazienki:

– plafon Optimus 5530M:

– plafon Lucie 25 LC3412:

– plafon Quadro C AX7131-E:

– plafon Quardo B AX7131-B:

Doskonałym uzupełnieniem światła centralnego jest oświetlenie dodatkowe, które szczególnie przyda się przy lustrze i okolicach wany lub prysznica. Funkcjonalność łazienki to także bezpieczeństwo. Kinkiety są też świetnym pomysłem na element dekoracyjny, kiedy zależy nam na ograniczeniu innych dekoracji. Nadadzą skromnej łazience nowoczesnego charakteru.

Propozycje kinkietów we współczesnym designie i prostej, nieskomplikowanej formie:

– kinkiet nad lustro Jaro 30 LED 8W:

– kinkiet Vigo GW-608-WH:

– kinkiet nad lustro Margot 930 LW2309:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top