Lampy w stylu prowansalskim

By: admin

Styl prowansalski jest gatunkiem wiejskim. Promującym spokojne uroki sielskich zakątków południa Francji. Spopularyzowała go moda na turystyczne wojaże do tego regionu Europy o łagodnym śródziemnomorskim klimacie mimo bliskości południowych stoków Alp.

W uroczy sposób trąca myszką. Królują w nim wszystkie oblicza bieli. Od czystej, przez naznaczoną szarością, aż po kolory zdecydowane jak fiołki, lawenda i dojrzałe wrzosy. Duże płaszczyzny ścian, podłóg i mebli pokrywają jednolite barwy, ale projekty nie stronią od motywów roślinnych w formie żywych i suszonych kwiatów.

Szablonem często wykorzystywanym we wnętrzach o różnym charakterze jest:

− podłoga zrobiona z masywnych desek albo w nowoczesnym wydaniu z podłużnych płytek o fakturze drewna na powierzchni.

− powała podparta solidnymi belkami, w których wnętrzu można zamontować oprawy wpuszczane Set Raw Mini LED 4000K Aquaform.

W zależności od wielkości pomieszczenia oprawy są oferowane w różnych wymiarach od około 60 cm do prawie dwóch metrów długości.

− na ścianach kamień lub cegły stylizowane na bardzo stary mur. Jakby tynk odleciał od nich ze starości.

Tak przygotowana konstrukcja może posłużyć za kanwę aranżacji na przykład kuchni. Podstawowym kolorem na ścianach będzie biel. Wszystkie szafki, szafy i sprzęt do gotowania oraz lodówka obmurowane są konstrukcją z cegieł pokrytą białą zaprawą. Murowany stelaż tworzy wnęki, w których wbudowano półki, zamykając je frontami w kolorze lawendy lub szarego błękitu. Nad kuchnią znajduje się masywny murowany okap ze sklepieniem tworzącym półkę i solidne belki wieńczące obrzeże, połączane na zręby. Pod kuchnią taki sam łuk zamknie przestrzeń, gdzie można ustawić bielone kosze z warzywami. Zlewozmywak z brązowego granitu powinien być zespolony z blatem nad kompleksem szafek poniżej. Kolor granitu powinien być powtórzony na ścianie nad kuchnią i zlewem. Rozmiar tych płytek nie powinien przekroczyć 10 cm i składać się z trzech do czterech kolorów uzupełniających.

Stół i krzesła niech mają kolor frontów mebli. Nogi stołu pionowe frezowanie na każdym boku jak pilaster, a siedziska krzeseł wyplecione z grubego konopnego sznura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top