Lampy do małej kuchni

By: admin

Oprócz praktycznego wykończenia ścian, mebli utrzymanych w wybranym stylu i sprzętów gospodarstwa domowego, oświetlenie jest rzeczą, o którą trzeba zadbać z niemal zegarmistrzowską precyzją. Z praktyki projektantów wynika, że źródła światła w kuchni można podzielić na trzy rodzaje. Trzy funkcje tworzące całość i nawzajem uzupełniające się w pewnych zakresach.

a) Oświetlenie główne − służy do rozświetlenia wnętrza równomiernym blaskiem podczas krótkich wizyt lub podczas sprzątania. Źródło światła umieszcza się na suficie. Do wyboru mamy

− plafoniery − Plafon Scorpio LC1295-M-CH AZzardo

− lampy wiszące − Lampa wisząca Adam MD2299-2S BK AZzardo

− oczka stropowe − Oczko stropowe Vektor SC760SQ-A2 AZzardo

Pomieszczenie jest oświetlone z centralnego miejsca sufitu i wszędzie dociera jednakowa ilość światła.

b) Oświetlenia punktowego − dającego możliwość precyzyjnego oświetlenia wybranego celu. Takiego światła używa się do przygotowania produktów i gotowania.

Reflektor Max 2 12V GM4206 BK/WH AZzardo jak snajper celnie odnajduje obiekt.

Łatwość, z jaką można manipulować kierunkiem światła jest zadziwiająca. Każda z głowic może wykonać pełen obrót w poziomie i pół obrotu w płaszczyźnie pionowej.

c) Oświetlenia dekoracyjnego − zazwyczaj są to kinkiety. Dzięki nim można stworzyć nastrój pracy twórczej, sprzyjający pojawianiu się nowych pomysłów w głowie domowego szefa kuchni. Kinkiety mogą wydobyć z aranżacji szczegóły godne uwagi.

Oto kinkiet do nowoczesnej niewielkiej kuchni Vialetto R MB5796S-B chrom Azzardo

Kilka egzemplarzy umieszczonych pod różnymi kątami tworzy feerię świetlistych ścieżek na oświetlanej ścianie.

W niewielkich i filigranowych pomieszczeniach można zrezygnować z oświetlenia głównego na firmamencie sufitu i postarać się zastąpić go w inny sposób. Poprzez kombinację wymienionych dwóch pozostałych typów oświetlenia. Do pracy, nad blatem najlepsze efekty daje oświetlenie ledowe instalowane w niedużej odległości od celu. Halogeny zdecydowanie poleca się umieszczać dalej. Żarówki nagrzewają się do dość wysokiej temperatury, co może powodować dyskomfort dla użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top