Lampy do małych wnętrz

By: admin

Każde pomieszczenie może posiadać trzy rodzaje iluminacji: główne, pośrednie i wspomagające. W dużych zwykle korzysta się ze wszystkich systemów. Przestrzenie małe nie zawsze potrzebują ich wszystkich.

Z różnych względów w niezbyt przestronnych wnętrzach nie zawsze istnieje konieczność lub możliwość korzystania z oświetlenia sufitowego, kinkietów i np. lamp stojących. Nie zawsze przecież projektant dysponuje nadmiarem kubatury, by zawieszać pod sufitem ogromne szklane kule. Nie zawsze na podłodze jest miejsce, żeby postawić lampę na modnym trójnogu przypominającym stary statyw fotograficzny. Zależy to od funkcji izby. Projektując lub unowocześniając instalację elektryczną mini zakątka warto wziąć pod uwagę poniższe rady, które miejmy nadzieję staną się natchnieniem do stworzenia niepowtarzalnego azylu.

1. Intensywność oświetlenia

Sposobem na racjonalne wykorzystanie przestrzeni, w której brakuje miejsca będzie racjonalne wykorzystanie niskogabarytowech detali. Zamiast żyrandoli i opasłych kinkietów należy zastosować wpuszczane w podłoże oprawy. Oczka stropowe Sisto GM2202 AZzardo, podwójne dla optymalizacji nakładów, dają możliwość celowego sterowania światłem. Im mniejsze pomieszczenie, tym intensywność światła powinna być większa. Stworzone w ten sposób wrażenie przestronności jest niezachwiane.

2. Nawigacja światłem

Kiedy zachodzi potrzeba wyciszenia klimatu i zmniejszenia intensywności blasku, należy się uciec do nie raz wykorzystanej z powodzeniem sztuczki, wydobywania na pierwszy plan pojedynczych przedmiotów dekoracyjnych. Ulubiony fotel gospodarza lub stylowa komódka pani domu może być wyeksponowana przy pomocy plafonu Galena LC1486-12-W AZzardo. Ruchoma część obraca się nieograniczonym zakresie, celując w obiekty ze snajperską precyzją.

3. Lekkość i zwiewność

Lampy i kinkiety, jeśli zajdzie potrzeba montażu i chęć ich posiadania, powinny być lekkie, a nawet ulotne. Preferowane materiały to krystaliczny plastik i szkło. Nawet jeśli będzie kolorowe powinno być przezroczyste. Mleczne i matowe tłumi falę świetlną. Przezroczysta kula lampy wiszącej Edison AD6020-1L AZzardo jak księżyc w pełni, designem przypomina naczynie z laboratorium chemicznego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top