Lampy do korytarza

By: admin

Inne pomieszczenia są bardziej przewidywalne. Hall bywa zagadką i niespodzianką. W tym wpisie na temat korytarza kilka impresji poniżej.

Długa perspektywa

Korytarz przypominający pociąg. Wąski i niesamowicie długi. Co sprawi, że stanie się szeroki jak autostrada międzystanowa? Jest sposób na optyczne powiększenie wąskiego i nieustawnego pomieszczenia. Nawet kilka sposobów.

1. Pierwszy sposób nieco droższy

Pomysł wypróbowany już wiele razy.

Przynajmniej na jednej ścianie należy zamontować lustra. Jeżeli drzwi w korytarzu znajdują się jednostronnie, lepiej lustrami wyłożyć ścianę pełną. Wtedy obraz przeciwległej przegrody z otworami i zamontowanymi sprzętami stworzy barwną perspektywę. Na całej długości sufitu hallu należy zamontować oczka stropowe Paco 3 GM2301 AZzardo.

Strumień światła skierowany w dół rozleje się po całym pomieszczeniu zwielokrotniony przez lustra. Oświetlenie przeciwległej ściany, gdzie zawiśnie wieszak na odzież i kilka innych potrzebnych w przedpokoju sprzętów związanych z powrotami do domu zaleją blaskiem kinkiety Roma MB2100B-4 AZzardo. Nadadzą wnętrzu połysku rodem ze stylu glamour. Będzie to z pewnością ulubione miejsce pani domu.

2. Drugi o umiarkowanych nakładach

Jest to inna wersja planu z lustrami. W tym układzie lustra ułożone są naprzemiennie. Po jednej i drugiej dłuższej ścianie promenady. Zwierciadła zajmują przestrzeń od podłogi po sufit i będą wyposażone w dość szerokie, proste i płaskie ramy. Luster powinno być możliwie jak najwięcej, ale należy przy tym uwzględnić rozmieszczenie drzwi. Po bokach każdego lustra znajdzie się kinkiet Rubic 1 1798-1W Azzardo.

Kinkiety z racji ilości stanowić będą podstawowe źródło światła. Ich blask złamany geometryczną bryłą klosza powielą lustra gamą niespotykanych wzorów rysowanych światłem i cieniem na ścianach.

3. Trzeci sposób − trik iluzjonisty

Arbitralnie najbardziej ekonomicznym sposobem na powiększenie zbyt wązkiego przedpokoju jest sztuczka prestidigitatora z kurtyną. Jedną ścianę zasłania się kotarą z ciężkiej tkaniny, którą da się ułożyć w regularne i łagodne fale. Na styku z podłogą materiał tworzy prawie idealną sinusoidę. Kotara sprawia, że każdy, kto zobaczy tę inscenizację i podłogę chowającą się pod kotarą, wyobrazi sobie dalszy ciąg parkietu, znajdującego się po drugiej stronie zasłony. W kurtynie wykonuje się cięcia tam, gdzie po drugiej stronie są np. drzwi do łazienki. Vis a vis kurtyny umieścić wypada punkty świetlne. W zależności od długości holu dwie lub trzy kolumny świetlne z kinkietów Cono MB5798S Azzardo.

Inną wersję projektu oświetlenia mogą stworzyć wymienione kinkiety ułożone w jednej linii na całej długości przedpokoju na wysokości około 2 m nad podłogą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top