Oryginalne lampy

By: admin

Funkcjonalność oświetlenia ma ogromne znaczenie, jednak warto pomyśleć również o względach estetycznych. Chodzi nie tyle o „efekty świetlne”, ile raczej o oryginalność oprawy, która również jawi się jako istotna. Dzięki niej można podziwiać dany model nie tylko po zmroku, ale przez cały dzień – również wówczas, gdy światło sztuczne nie jest potrzebne.

Nietuzinkowe żyrandole

Najbardziej wyraziste lampy to żyrandole LED. Dioda ostatnimi czasy cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem i trudno się temu dziwić. Niełatwo zakwestionować jej liczne zalety. Idealny przykład designerskiej lampy wiszącej to Pendora AD16011-10A Italux. Niebanalny model może zdobić różne rodzaje pomieszczeń – zarówno te wysokie, jak i niskie. Linki, na których utrzymuje się konstrukcja, są regulowane. Zmiana długości nie sprawia większych problemów.

Designerskie lampy wiszące

Minimalistyczna, ale zdecydowanie niezwykła jest lampa wisząca Neutron AD13012-1L CH Italux. Ten model może zdobić różne rodzaje wnętrz, w każdym z nich prezentując się doskonale. Zdecydowanie odważniejszym projektem jest Tyton AD16020-5A BL Italux. Ustawienie modułów i wysokość nowoczesnej lampy można dość dowolnie regulować. To sprawia, że model znakomicie prezentuje się w różnorodnych – zarówno minimalistycznych, jak i odważnych – aranżacjach.

Wyraziste lampy podłogowe

Jednym z ciekawszych przykładów designerskich lamp, nie tylko podłogowych, jest model Radio 119410 Ideal Lux. Lampa należy do niezwykłej serii elementów nowoczesnego oświetlenia dla ludzi, którzy nie obawiają się dekoratorskich eksperymentów. To samo można powiedzieć o lampie podłogowej Ambrosia 53-33949 Candellux. Należałoby dodać, że w drugim spośród wymienionych przypadków designerskość zdaje się być jeszcze wyraźniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top