Lampy w stylu loft

By: admin

Lofty, czyli nowoczesne i luksusowe wnętrza starych fabryk to obecnie chyba najmodniejszy trend wnętrzarski. Ogromne przestrzenie właściwie pozbawione granic pomiędzy pomieszczeniami, duża odległość pomiędzy podłogą a sufitem, gigantyczne okna, przez które wpada duża ilość światła dziennego – to najważniejsze cechy industrialnych wnętrz. Jak je oświetlić, chcąc zapewnić im znakomitą prezencję o każdej porze doby? Oto praktyczne wskazówki!

Przemysłowe lampy wiszące

Dzięki lampom wiszącym lofty stają się bardziej kameralne i nie przytłaczają ogromem przestrzeni, jaka się w nich znajduje. W takich wnętrzach warto umieszczać modele zapewniające światło punktowe, takie jak np. Cobson KL/COBSONTRIO OZ Kichler albo Qupet Fine cod.51411-01 aluminium Aquaform. Design wspomnianych modeli jest zróżnicowany, dzięki czemu możemy zapoznać się z różnymi obliczami stylu przemysłowego.   

Nowoczesne oświetlenie industrialne

Wśród lamp przemysłowych istotną rolę odgrywają halogeny, oczka stropowe, reflektory itp. Można powiedzieć, że tego rodzaju elementy oświetlenia stanowią trzon. Ciekawym przykładem oświetlenia loftowego jest oprawa wpuszczana KOMORO H 3351 Shilo. Model posiada trzy źródła światła. Oprawa jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: białej, czarnej i szarej.

Dekoracyjne lampy przemysłowe

Część modeli reprezentujących loftowe oświetlenie nowoczesne idealnie spełnia rolę dekoracji w minimalistycznych wnętrzach. Do tej grupy należy np. żyrandol Provance PV6 PN Elstead Ligting . Wykonany z metalu, jest dostępny w kolorze polerowanego niklu, który idealnie wpisuje się w loftowe wnętrza. Jako element dekoracyjny może z powodzeniem występować również lampa Giro MDM2784-1 RUST Italux.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top