6 porad, jak kupić lampy na lata

By: admin

Zakup oświetlenia do całego domu to duży wydatek. Aby nie ponosić go wielokrotnie, warto dokładnie zastanowić się nad potrzebami i oczekiwaniami domowników. Dobrze jest również wziąć pod uwagę modę i jej ewentualne kaprysy. O czym dokładnie należy pamiętać, oświetlając dom?

  1. Producent ma znaczenie

Zanim dokonamy wyboru, zorientujmy się, kto wyprodukował lampę, którą zamierzamy kupić. Godne zaufania są przede wszystkim takie marki jak: AZzardo, Feiss, Estiluz, Shilo, Vita Copenhahen oraz kilka innych.

  1. Lampa adekwatna do potrzeb

Wybierając idealny model, zorientujmy się, czego właściwie potrzebujemy. Lampy, które powinny znaleźć się w biurze różnią się od tych, które mogą pojawić się w łazience. Ważnym czynnikiem jest także cena. Budżet, jakim dysponujemy, może ograniczyć nasze możliwości.

  1. Właściwa eksploatacja

Przed zakupem zorientujmy się, czy lampa, którą chcemy umieścić nad lustrem zniesie wilgoć panującą w łazience. Warto dokładnie sprawdzać przeznaczenie i parametry poszczególnych modeli.

  1. Ponadczasowy styl

Wybór określonego stylu zależy od preferencji użytkownika wnętrza. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nie wymieniać wyposażenia domu przez jak najdłuższy czas, postarajmy się stawiać na modele, które będą modne mimo upływu lat – takie jak na przykład Moxie KL/MOXIE/FP/L Kichler.

  1. Dla każdego coś miłego

Podejmując decyzje zakupowe, starajmy się brać pod uwagę opinie domowników. Nie kierujmy się niewłaściwymi zasadami, np. tą, że dzieci nie mają głosu. „Oświetlając” pokój kilkulatka, zapytajmy go o zdanie i zorientujmy się, co mu się podoba.

  1. Serce i rozum

Wybierając lampy do domu, postępujmy rozważnie, jednak pamiętajmy o tym, że czasami warto posłuchać serca i kupić model, który być może nie jest szczególnie funkcjonalny, ale bardzo nam się podoba. Lampy dekoracyjne również są potrzebne w domu, dlatego nie można skupiać się wyłącznie na funkcjonalności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top