Lampy do pokoju dziecka

By: admin

Dzieci, jako istoty niezwykle wrażliwe i delikatne, powinny żyć w przyjaznym, ładnym i dobrym świecie, dotyczy to szczególnie ich domu. Możemy w pewnym stopniu zapewnić im podobne warunki, na przykład dzięki odpowiedniemu oświetleniu dziecięcego pokoju. Jakie lampy sprawdzają się w tym pomieszczeniu najlepiej? Warto mieć świadomość, że wybór jest dość duży.

Oświetlenie pokoju dziewczynki

Bardzo często pokoik dziecięcy urządzamy dopiero po poznaniu płci maluszka, dostosowując do niej kolorystykę, dodatki oraz wiele innych elementów. Właśnie dlatego „dziewczęce gniazdka” bywają różowe albo utrzymane są w wyjątkowo jasnej kolorystyce. Każda mała księżniczka, kiedy staje się nieco większa, wpada w zachwyt na widok przypominającej balonowego pieska lampy stołowej Doggy 79006 Sopmex Lighting. Model ten dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych.

doggy_white_top

W omawianym kontekście warto zwrócić uwagę również na lampę wiszącą Jupiter P0186 Maxlight, która ociepla wnętrze, a na dodatek prezentuje się wyjątkowo „lekko”.

img553_3_top

Oświetlenie pokoju chłopca

Chłopięca wrażliwość zdecydowanie różni się od dziewczęcej – taka tendencja utrzymuje się przez całe życie. Właśnie dlatego pokój dla chłopca prezentuje się zgoła odmiennie niż ten, który urządzamy dla dziewczynki. Mali „panowie” preferują nieco bardziej szorstki i techniczny styl, dlatego świetnie sprawdzają się w ich przypadku żarówki dekoracyjne, np. E14 15W 106 189 Markslojd. 

106188_top

W chłopięcym pokoju dobrze mogą prezentować się również zgrabne i dość minimalistyczne, ale z pewnością funkcjonalne oprawy natynkowe, np. Auro 90 NT LED H220 3-0543 CRI80 Labra. Męski, analityczny umysł, również na wczesnym etapie rozwoju, preferuje wnętrza, które nie wywołują zbędnych rozproszeń.

foto038-745x495_top

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top