Oświetlenie nowoczesne do łazienki 

By: admin

Oświetlenie łazienkowe odgrywa jedną z najistotniejszych ról przy kreowaniu całościowego wizerunku tego pomieszczenia. Odpowiedni rozkład lamp i ich instalacja powinny spełniać dwa zasadnicze zadania – zapewnienie komfortu korzystania z łazienki i zagwarantowanie pożądanej funkcjonalności.

Funkcje relaksacyjne

Mnogość oferty dostępnej na rynku pomaga w znalezieniu inspiracji do stworzenia z łazienki ulubionego miejsca w każdym mieszkaniu. Ba, coraz częściej pomieszczenia łazienkowe traktowane są w domach, ale także instytucjach publicznych, jako reprezentacyjne i prestiżowe – takie którymi można się pochwalić. Skrojone odpowiednio do naszych potrzeb i gustów oświetlenie nowoczesne jest w stanie zapewnić nieprzemijającą przyjemność czerpaną z przebywania w tak newralgicznym miejscu. Już choćby montaż dyskretnych halogenów nad wanną, w której zażywamy kąpieli, potrafi sprawić, że chwile w łazience stanowią prawdziwe ukojenie.

W kilku miejscach

Zazwyczaj dla zapewnienia pełnego komfortu i funkcjonalności instalujemy lampy nowoczesne w kilku miejscach łazienki. Nie rezygnując z montażu górnego oświetlenia – zdecydowanie najlepiej, najbardziej kompleksowo doświetlającego całe pomieszczenie – możemy pokusić się o zapewnienie innych źródeł światła, dodających uroku czy np. ułatwiających precyzję przy wykonywaniu takich czynności jak makijaż lub golenie.

Obok lustra

Niezaprzeczalnie najistotniejsza rolę funkcjonalną pełni oświetlenie zamontowane obok lustra. Umieszczone tutaj lampy, poza oczywistymi walorami estetycznymi, muszą zagwarantować, że wszystko co widzimy przeglądając się w lustrze jest naturalne i precyzyjnie odzwierciedlone. Stąd też troska o montaż takich lamp, które nie przekłamują kolorystyki, a równocześnie z dużą dokładnością doświetlają każdy centymetr ciała. Na pewno w tej sytuacji warto przemyśleć, by koło lustra zastosować lampy ledowe, gwarantujące stabilne, mocne i jasne światło.

Doświetlenie tu i tam

Polecany jest montaż lamp nie tylko w okolicach lustra, ale także przy kabinie prysznicowej, w obudowie wanny czy toaletki. Wydobywające się z kilku miejsc światło potrafi podnieść subiektywne poczucie komfortu, wprawia w dobry nastrój i zapewnia odprężenie przy kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top