Niebanalne oświetlenie kuchni

By: admin

Często zadajemy sobie pytanie: jakie oświetlenie do kuchni najlepiej wybrać? Od niego w dużym stopniu zależy późniejszy komfort wykonywania codziennych czynności, takich jak gotowanie, czy zmywanie. Teraz światło zachwyca również oryginalnymi kształtami i ciekawym designem. 

Oświetlenie centralne

Pamiętajmy, że kuchnia jest specyficznym miejscem i wymaga zróżnicowanego oświetlenia. Dobrego światła potrzebujemy podczas przygotowywania posiłków, wieczornego sprzątania, czy siedzenia przy stole. Tak różniące się od siebie czynności wykonujemy w różnych zakamarkach naszej kuchni. Pierwszym źródłem światła jest więc główna lampa, umieszczona w centralnym punkcie na suficie. Zapewni nam równomierne światło w całym pomieszczeniu, ale trzeba się liczyć z tym, że nie będzie wystarczająca. Szczególnie jeśli dysponujemy większym metrażem. Jakie mamy rodzaje oświetlenia ogólnego w kuchni? Najpopularniejsze są żyrandole, plafony lub oprawy świecące w dół. Wybierając lampy centralne, zdecydujmy się na ciekawy design. Oto kilka propozycji:

Lampa wisząca CECILIA 3 MD16002001-3B:

Plafon BISCOTTO 57 MX5815L:

Lampa wisząca DECORA  M Black LP5069-M:


Oświetlenie nad blatem i stołem jadalnym

Część jadalna naszej kuchni wymaga trochę innego rodzaju oświetlenia. Bardziej przytulnego i niemęczącego oczu. Nie zapomnijmy również dodatkowo oświetlić przestrzeń roboczą, czyli kuchenkę, blat i zlewozmywak. W ten sposób zapewnimy sobie komfortowe warunki podczas pracy. Niezwykle nowoczesne i stylowe lampy nadadzą wnętrzu charakteru:

Lampa wisząca Optima 2 AD6014-3B:

Plafon Neos 1 White/Chrom FH31431B:

Lampa wisząca Stylo 3 MD1220B-3 Chrome:

Oświetlenie dekoracyjne

Dzięki dodatkowym efektom świetlnym wyróżnimy naszą kuchnię. Dobrym pomysłem jest, np. podświetlenie półek. Do tego celu sprawdzą się energooszczędne żarówki lub taśmy LED. Jeżeli zależy nam na przytulnym i miłym klimacie, dajmy szansę tradycyjnym kinkietom w nowoczesnym wydaniu:

Kinkiet Largo MB15003079-1C:

Kinkiet Lark MB12022004-18A NI:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top